وبلاگ مقالات آموزشی سپینا

اتوماسیون حسابداری

خودکارسازی در حسابداری

سیستم های حسابداری خودکار موضوعاتی مانند نگهداری دفاتر، ایجاد گزارش های مالی و جمع آوری اطلاعات برای تیم‌های مالی را عهده‌دار هستند از آنجایی که فرآیندهای مالی پیچیده هستند، تیم حسابداری ممکن است با چالش‌هایی مانند مغایرت‌های حساب، خطای تراکنش، یا به روز‌رسانی با تاخیر تراکنش‌ها مواجه شود.
اصل تطابق و حسابداری تعهدی

اصل تطابق و حسابداری تعهدی

سيستم های يكپارچه از ضرورتهای هر كسب و كار در هر اندازه ای ميباشد راهكارهای يكپارچه باعث كاهش هزينه ها شركت ها مي شود از طرفی سيستم هاي يكپارچه باعث بهبود فرايندهاي كسب و كارها مي شوند و مديران به اتكای اطلاعات سيستم های يكپارچه می‌توانند تصميمات مناسب و در لحظه بگيرند.

مزایای بهترین سیستم یكپارچه (ERP)

سيستم های يكپارچه از ضرورتهای هر كسب و كار در هر اندازه ای ميباشد راهكارهای يكپارچه باعث كاهش هزينه ها شركت ها مي شود از طرفی سيستم هاي يكپارچه باعث بهبود فرايندهاي كسب و كارها مي شوند و مديران به اتكای اطلاعات سيستم های يكپارچه می‌توانند تصميمات مناسب و در لحظه بگيرند.
مزایای راهكارهای یكپارچه نرم‌افزاری(ERP) برای صنایع

مزایای راهكارهای یكپارچه نرم‌افزاری (ERP) برای صنایع

در دنیای رقابتی کسب‌وکارهای امروز بیش از هر زمان دیگری به راه‌حل‌های نرم‌افزاری برای ساده‌سازی عملیات، افزایش بهره‌وری و کسب مزیت رقابتی بيشتر احساس مي‌شود. یک راهكار يكپارجه نرم افزاری(ERP) خوب به یک ابزار ضروری برای مشاغل در تمام صنایع تبدیل شده است. داشتن یک راهكار يكپارجه نرم افزاری(ERP) قوی و کارآمد برای موفقیت و رشد کسب و کارهای بسیار مهم است.
ارتباط حسابداری بهای تمام شده با سودآوری

ارتباط حسابداری بهای تمام شده با سودآوری

دانستن آناليز بهاي تمام شده كالاهاي ساخته شده براي مديران بسيار مهم مي باشد مديران با دانستن بهاي تمام شده محصولات مي توانند به كنترل هزينه هاي ساخت بپردازند و در قيمت گذاري فروش محصولات از هزينه ساخت استفاده نمود و از اطلاعات بهاي تمام شده در تنظيم بودجه استفاده نمايند و در بازار رقابت حضوري مؤثر داشته باشيم.

برنامه ریزی و کنترل تولید، مزایا و مراحل آن

برنامه ریزی و کنترل تولید دو استراتژی هستند که به طور منسجم در تولید کار می کنند برنامه ریزی شامل چه چیزی تولید شود، چه زمانی تولید شود، چه مقدار تولید شود و موارد دیگر را شامل می‌شود کنترل تولید عملکرد بهینه سیستم تولید را با استفاده از تکنیک های کنترلی مختلف برای اهداف توان عملیاتی بهتر تضمین می کند.
فرهنگ سازمانی

تاثیر فرهنگ سازمانی در گزارشگری مالی سیستم های یکپارچه(ERP)

در این مقاله، تأثیر فرهنگ سازمانی در گزارشگری مالی سیستم های یکپارچه (ERP) در شرکت ها بررسی شده است.
نقش گزارشگری مالی

نقش گزارشگری مالی در بهترين سيستم يكپارچه (ERP)

گزارشگری مالی در سیستم یكپارچه منعكس‌كننده‌ انواع گزارش ها‌ی واحد تجاری می باشد، از این‌ رو میتواند مبنایی برای ارزیابی مدیریت‌ و واحد تجاری را فراهم‌ ‌آورد.
ثبت شکایت در سامانه مودیان

اعتراض و شکایت در سامانه مودیان

مودیان مالیاتی می توانند با اعلام شماره نامه برگه ای که به آن معترض می باشند، مشخصات تراکنش های مالی مرتبط را مشاهده و مراتب اعتراض خود را با جزئیات اعلام نمایند.
تجزیه و تحلیل ضورتهای مالی

انواع تكنیک های تجزیه و تحلیل صورتهای مالی

تجزیه‌ و تحلیل صورت های مالی ﯾﮑﯽ از اصلی‌ترین بخش های تحلیل بنیادی در ارزﯾﺎﺑﯽ ﺷﺮکت ها می باشد که توسط ذینفعان داخلی و خارجی انجام می شود

تجدید ارزیابی در حسابداری چیست؟

تجدید ارزیابی در حسابداری راه حلی برای ارائه مکانیزمی برای ارزیابی مجدد ارزش دارایی ها ارائه می دهد و اطمینان حاصل می کند که صورت های مالی ارزش منصفانه جاری آنها را منعکس می کند.
گزارش پایداری شرکتی

گزارش پایداری شرکتی چیست؟

گزارش پایداری شرکتی (Corporate sustainability) فرآیندی است که در آن شرکت ها به طور منظم اهداف پایداری و پیشرفت خود را در دستیابی به آن را منتشر می کنند.
راهکار نرم افزاری انبوه سازان مسکن

راهکار نرم افزاری برای انبوه سازان مسکن

شرکت سپینا در حال حاضر با ارائه راهکار نرم افزاری راهیار با تجربه نزدیک به یک دهه اجرای موفق در انبوه سازان مسکن توانسته است خدمتی نوین به این صنعت ارائه نماید.

شاخص های کلیدی در بهترین نرم افزار حسابداری بهای تمام شده

نرم افزار بهای تمام شده، شاخه ای از حسابداری مدیریت می باشد. با این نرم افزار می توان شاخص های کلیدی مانند نقطه سربه سر، انحراف از معیار ها، هزینه های متغییر و ثابت، هزینه یابی بر مبنای فعالیت، تحلیل هزینه-حجم-سود و ... را تعریف و گزارش های مدیریتی تهیه کرد.

دانلود رایگان کلیدهای عمومی، اختصاصی و CSR ویژه سامانه مودیان مالیاتی

همه چیز در مورد کلید های عمومی، اختصاصی و CSR + دانلود رایگان نرم افزار تولید کلیدهای عمومی، اختصاصی و CSR سپینا ویژه سامانه مؤدیان مالیاتی

نرم افزار بهای تمام شده و مزایای آن برای کسب و کارها

سیستم بهای تمام شده، مدلی برای محاسبه هزینه کالاهای ساخته شده در واحدهای تولیدی می باشد. شرکت ها با استفاده از نرم افزار بهای تمام شده می توانند عملکرد واحد تولیدی خود را بررسی کنند. نرم افزار بهای تمام شده یکی از ماژول های سیستم یکپارچه می باشد و با این ویژگی، اطلاعات در لحظه برای ارزیابی کسب و کار و پیش بینی های مدیریتی در اختیار مدیران قرار می گیرد.
درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی

سامانه مودیان چیست؟ | انواع صورتحساب ها و نحوه ارسال به سامانه موديان

سامانه مودیان، سامانه ای است که توسط سازمان امورمالیاتی طراحی شده تا مؤدیان مالیاتی صورتحساب های خود را در آن ارسال کنند و مبنای محاسبه مالیات بر ارزش افزوده می‌باشد.

اهمیت کارپوشه سامانه مودیان مالیاتی برای مودیان

کارپوشه، مجموعه ای از اطلاعات است که برای محاسبه و تهیه اظهارنامه مالیاتی صورتحساب ها از آن استفاده می شود. کارپوشه شامل مدارکی مانند گواهی ها، رسیدهای خرید و فروش، صورت حساب ها، مدارک بانکی و … می باشد.