وبلاگ مقالات آموزشی سپینا

نقش گزارشگری مالی

نقش گزارشگری مالی در بهترين سيستم يكپارچه (ERP)

گزارشگری مالی در سیستم یكپارچه منعكس‌كننده‌ انواع گزارش ها‌ی واحد تجاری می باشد، از این‌ رو میتواند مبنایی برای ارزیابی مدیریت‌ و واحد تجاری را فراهم‌ ‌آورد.
ثبت شکایت در سامانه مودیان

اعتراض و شکایت در سامانه مودیان

مودیان مالیاتی می توانند با اعلام شماره نامه برگه ای که به آن معترض می باشند، مشخصات تراکنش های مالی مرتبط را مشاهده و مراتب اعتراض خود را با جزئیات اعلام نمایند.
تجزیه و تحلیل ضورتهای مالی

انواع تكنیك‌های تجزیه و تحلیل صورتهای مالی

تجزیه‌ و تحلیل صورت های مالی ﯾﮑﯽ از اصلی‌ترین بخش های تحلیل بنیادی در ارزﯾﺎﺑﯽ ﺷﺮکت ها می باشد که توسط ذینفعان داخلی و خارجی انجام می شود

تجدید ارزیابی در حسابداری چیست؟

تجدید ارزیابی در حسابداری راه حلی برای ارائه مکانیزمی برای ارزیابی مجدد ارزش دارایی ها ارائه می دهد و اطمینان حاصل می کند که صورت های مالی ارزش منصفانه جاری آنها را منعکس می کند.
گزارش پایداری شرکتی

گزارش پایداری شرکتی چیست؟

گزارش پایداری شرکتی (Corporate sustainability) فرآیندی است که در آن شرکت ها به طور منظم اهداف پایداری و پیشرفت خود را در دستیابی به آن را منتشر می کنند.
راهکار نرم افزاری انبوه سازان مسکن

راهکار نرم افزاری برای انبوه سازان مسکن

شرکت سپینا در حال حاضر با ارائه راهکار نرم افزاری راهیار با تجربه نزدیک به یک دهه اجرای موفق در انبوه سازان مسکن توانسته است خدمتی نوین به این صنعت ارائه نماید.

شاخص های کلیدی در بهترین نرم افزار حسابداری بهای تمام شده

نرم افزار بهای تمام شده، شاخه ای از حسابداری مدیریت می باشد. با این نرم افزار می توان شاخص های کلیدی مانند نقطه سربه سر، انحراف از معیار ها، هزینه های متغییر و ثابت، هزینه یابی بر مبنای فعالیت، تحلیل هزینه-حجم-سود و ... را تعریف و گزارش های مدیریتی تهیه کرد.

دانلود رایگان کلیدهای عمومی، اختصاصی و CSR ویژه سامانه مودیان مالیاتی

همه چیز در مورد کلید های عمومی، اختصاصی و CSR + دانلود رایگان نرم افزار تولید کلیدهای عمومی، اختصاصی و CSR سپینا ویژه سامانه مؤدیان مالیاتی

نرم افزار بهای تمام شده و مزایای آن برای کسب و کارها

سیستم بهای تمام شده، مدلی برای محاسبه هزینه کالاهای ساخته شده در واحدهای تولیدی می باشد. شرکت ها با استفاده از نرم افزار بهای تمام شده می توانند عملکرد واحد تولیدی خود را بررسی کنند. نرم افزار بهای تمام شده یکی از ماژول های سیستم یکپارچه می باشد و با این ویژگی، اطلاعات در لحظه برای ارزیابی کسب و کار و پیش بینی های مدیریتی در اختیار مدیران قرار می گیرد.
درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی

سامانه مودیان چیست؟ | انواع صورتحساب ها و نحوه ارسال به سامانه موديان

سامانه مودیان، سامانه ای است که توسط سازمان امورمالیاتی طراحی شده تا مؤدیان مالیاتی صورتحساب های خود را در آن ارسال کنند و مبنای محاسبه مالیات بر ارزش افزوده می‌باشد.

اهمیت کارپوشه سامانه مودیان مالیاتی برای مودیان

کارپوشه، مجموعه ای از اطلاعات است که برای محاسبه و تهیه اظهارنامه مالیاتی صورتحساب ها از آن استفاده می شود. کارپوشه شامل مدارکی مانند گواهی ها، رسیدهای خرید و فروش، صورت حساب ها، مدارک بانکی و … می باشد.
نرم افزار اتوماسیون اداری

برخی قابلیت های بهترین نرم افزار اتوماسیون اداری

نرم افزار اتوماسیون اداری امروزه به عنوان یکی از موضوعات مهم در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مطرح است. با این حال، بسیاری از سازمان‌ها هنوز از روش‌های سنتی برای مدیریت نامه‌های اداری بهره می‌گیرند.

انواع شبکه توزیع کالا در نرم افزار پخش

شرکت های تولیدی برای اینکه محصولات خود را به مشتریان خود برسانند باید از یکی از مدل های کانال های توزیع کالا استفاده کنند. البته به صورت ترکیبی هم می توانند انجام دهند. نرم افزار پخش راهیار تمامی کانال های توزیع کالا را پوشش می دهد. در این مقاله کانال مستقیم توزیع کالا را به اختصار توضیح می دهیم.

مدل های نرم افزار ابری و مزایای راهکار یکپارچه ابری

نرم افزارهای ابری یا راهکار یکپارچه ابری (Cloud) از سرورهایی در مراکز داده در سراسر جهان تشکیل شده است. حرکت به فضای ابری می تواند در هزینه شرکت ها صرفه جویی کند و راحتی را برای کاربران ایجاد کند. ابر، کاربران را قادر می‌سازد تا به فایل‌ها و…

نقش نرم افزار ERP خوب در حاکمیت فناوری اطلاعات

حاکمیت فناوری اطلاعات بخشی از یک فعالیت گسترده‌تر حاکمیت شرکتی است اما با تمرکز خاص خود. مزایای مدیریت ریسک خوب فناوری اطلاعات، نظارت و ارتباطات شفاف نه تنها هزینه و آسیب ناشی از شکست فناوری اطلاعات را کاهش می دهد- بلکه باعث ایجاد اعتماد، کار گروهی و اطمینان بیشتر در استفاده از خود فناوری اطلاعات و افراد مورد اعتماد خدمات فناوری اطلاعات می شود. پایه و اساس اجرایی در حاکمیت فناوری اطلاعات به‌کارگیری یک نرم افزار یکپارچه (ERP) خوب می باشد.

راهکار نرم افزارهای یکپارچه ابری

شرکت ها با به‌کارگیری راهکارهای ابری مانند راهیار ابری به جای تمرکز بر تجهیزات فناوری اطلاعات می توانند تمرکز بر کسب و کار خود داشته باشند و در هزینه های به‌کارگیری نرم افزارها صرفه جویی قابل ملاحظه ای داشته باشند.
نقش نرم افزارهای یکپارچه (ERP) در تصمیم گیری ها

نقش نرم افزارهای یکپارچه(ERP) در تصمیم گیری های کسب و کارها

با بهره‌مندی از بانک اطلاعاتی یک نرم افزار یکپارچه ERP می‌توان تصمیمات بهتری برای کسب و کار گرفت و ریسک تصمیمات را به حداقل رساند.
حسابداری سرقفلی

حسابداری سرقفلی در ترکیب‌های تجاری

حسابداری سرقفلی‌ یکی از بحث برانگیزترین موضوعاتی‌ بوده که منجر به تدوین استانداردهای‌ حسابداری و ارائه متون پیشنهادی‌ بسیاری توسط مراجع تدوین استاندارد و گروه های حرفه‌ای مختلف در طول‌ زمان گردیده است