وبلاگ مقالات آموزشی سپینا

مزایای نرم افزار ابری

مزایای نرم افزار ابری

با نرم افزار مبتنی بر ابر نیازی به سرمایه گذاری یا مدیریت سخت افزار و نرم افزار در داخل شركت ندارید و کارکنان می توانند از هر کجا به اطلاعات دسترسی داشته باشند و تراکنش ها را وارد و تایید و گزارشگیری کنند.
حسابداری مدیریتی

حسابداری مدیریتی و اهمیت آن

حسابداری مدیریت عبارت است از شناسایی، اندازه گیری، تجزیه و تحلیل، تفسیر و انتقال اطلاعات مالی به مدیران برای تعقیب اهداف سازمان می باشد و با هدف حسابداری مالی متفاوت است زیرا هدف حسابداری مدیریتی کمک به کاربران داخلی شرکت در تصمیم گیری های تجاری و با هدفی آگاهانه است.
حسابداری مدیریت

جایگاه حسابداری در شركت ها

حسابداری را به عنوان زبان تجارت هم نام می برند. هدف از حسابداری ثبت رویدادهای مالی واحد تجاری و ارائه گزارش ها در قالب استانداردها و اصول پذیرفته حسابداری می باشد. استفاده كنندگان گزارش های حسابداری ذینفعان داخلی و خارج از واحد تجاری هستند. این گزارش ها باید مطابق اصول گزارشگری و استانداردهای پذیرفته شده انجام پذیرد.
حقوق و دستمزد

چالش های حقوق و دستمزد

جبران خدمات كه از آن با عنوان حقوق و دستمزد هم نام برده می شود از جایگاه و اهمیت خاصی در شركت های كوچک و بزرگ برخوردار می باشد. حقوق و دستمزد در گذشته به لحاظ اهمیت به نام HRM نام برده می شد كه شامل پردازش حقوق و دستمزد، ارسال هدایای تولد برای کارکنان، ترتیب فرآیند اداری شرکت و اطمینان از پر شدن صحیح فرمها بود. به عنوان یک حوزه، HRM در بیست سال گذشته دستخوش تغییرات زیادی شده است و نقش مهمی را در سازمانهای امروزی ایفا می كند به طوری كه امروزه HRM نقش استراتژیک برای موفقیت سازمان ها دارد.
تجارت الکترونیک

راهکار جامع تجارت الکترونیک (E-commerce)

تجارت الکترونیک به معاملاتی گفته می شود که از طریق اینترنت و در قالب یک سیستم جامع نرم افزاری یکپارچه انجام می شود. هر زمان که افراد و شرکت ها محصولات یا خدمات را به صورت آنلاین خرید یا فروش می کنند، به تجارت الکترونیکی مشغول می شوند. اصطلاح تجارت الکترونیک فعالیت‌های دیگری از جمله حراج های آنلاین، بانکداری اینترنتی، درگاه های پرداخت و تهیه بلیط آنلاین و... را نیز شامل می شود.
ارتقای سیستم حسابداری

اهمیت ارتقاء نرم افزار حسابداری

سیستم حسابداری نیاز ضروری هر کسب و کار است. همراه با توسعه کسب و کار، ارتقاء سیستم حسابداری برای رفع نیازهای جدید لازم و ضروری می باشد.
مزایای erp

علت استقرار سیستم ERP و مزایای ERP چیست؟

راه حل ERP (برنامه ریزی منابع سازمانی)، یک راه حل ماژولار (modular) است که برای پاسخگویی بخش‌های اصلی یک کسب و کار طراحی شده است. در این مقاله مزایای به کارگیری از سیستم erp شرح داده شده است.

مدیریت منابع انسانی و 7 اصل مهم آن

مدیریت منابع انسانی یا HRM، شیوه مدیریت افراد برای دستیابی به عملکرد بهتر است. در این مقاله به 7 اصل مدیریت منابع انسانی می پردازیم.
تفكر سیستمی در حسابداری

تفكر سیستمی در حسابداری

تفکر سیستمی در حسابداری چارچوبی برای تفکر استراتژیک سازمانی و کنترل های مدیریتی می باشد و مدیران را درتعیین مقاصد استراتژیک کمک می کند.
حسابداری منابع انسانی

اهمیت حسابداری منابع انسانی

حسابداری منابع انسانی عبارت از فرایند تشخیص و اندازه‌گیری اطلاعات درباره منابع انسانی و گزارش این اطلاعات به افراد علاقمند و ذینفع می باشد. در واقع حسابداری منابع انسانی تبدیل مفهوم کیفی و ذهنی ارزش منابع انسانی در قالب کمی و عینی با استفاده از دانش حسابداری است و با سه بخش مهم و اساسی پيرامون منابع انسانی شامل شناسايی، ارزيابی و گزارشگری ارتباط دارد.
سیستم بهای تمام شده

کاربرد سیستم بهای تمام شده برای مدیران

با برخورداری از سیستم بهای تمام شده هم محاسبه بهای تمام شده محصولات تسهیل شده و هم گزارش های مدیریتی دوره ای در لحظه تولید و در اختیار استفاده کنندگان برای تصمیمات قرار می گیرد و مدیران واحدهای تجاری را در تصمیماتی مانند کنترل هزینه ها، تهیه بودجه، تعیین مبلغ فروش و حاشیه سود کمک می کند و این اطلاعات به دلیل این که در محیط یکپارچه سیستم ها تولید می شوند از اعتبار بالایی برخوردار می باشند.
کانورت اطلاعات

کانورت اطلاعات یا تبدیل اطلاعات و اهمیت آن

کانورت یک لغت لاتین بوده و معنی آن "تبدیل کردن" می‌باشد. این لغت در حوزه علوم رایانه و اطلاعات برای تبدیل اطلاعات از یک بانک اطلاعاتی به بانک اطلاعاتی دیگر بکار می‌رود. اگر بنا به هر دلیلی بخواهید از نرم افزار جدید استفاده نمایید و بخواهید اطلاعات را از بانک اطلاعاتی قبلی (DATA BASE) به بانک اطلاعاتی جدید منتقل نماید باید کانورت اطلاعات انجام شود
حسابداری بهای تمام شده

حسابداری بهای تمام شده محصولات تولیدی

حسابداری بهای تمام شده با استفاده از ابزارهای خود، بسیاری از نواقص و مشکلات سیستم های حسابداری سنتی را حل نموده و با تعیین دقیق هزینه‌ها ، تخصیص مناسب آن به محصولات و حذف اتلاف ها و ضایعات تلاش می کند که با استفاده از تکنیک های بهبود مستمر، برای سهامداران خلق ارزش نماید.
قوانین کار در مورد مرخصی

تسویه یا انتقال مانده مرخصی در قانون کار

قوانین کار در رابطه با تسویه یا انتقال مانده مرخصی، علاوه بر اجرای نظم و مقررات در ادارات و شرکت ها ، از سوء استفاده کارفرمایان از کارمندان و کارگران نیز جلوگیری میکند. از عوامل تاثیر گذار در محاسبه تسویه یا انتقال مانده مرخصی می توان به تعطیلات رسمی ، ساعت کاری ، مرخصی استحقاقی و ... اشاره نمود.
نرم افزار حسابداری ابری

نرم افزار حسابداری ابری و دلایل و مزایای استفاده از آن

گاهی مدیران و کارمندان نیاز دارند در ساعات غیر اداری به حساب ها دسترسی پیدا کنند. با روی کار آمدن اینترنت و پیشرفت نرم افزار ها می توان ، مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری ابری را ، چاره و راه حلی برای انجام امور مالی و حسابداری بدون ایجاد وقفه دانست. نرم افزار حسابداری ابری ، در هر جایی که سیگنال های اینترنت وجود داشته باشد.
نرم افزار حسابداری شرکت های کوچک

نرم افزار حسابداری شرکت های کوچک و در حال رشد و ویژگی های آن

با گسترش فعالیت های تجاری ، دیگر نمی توان به شکل سنتی فعالیت های مالی را حسابداری نمود. این کار نیازمند نیروهای حسابدار زیادی می باشد که همین امر سبب افزایش هزینه برای شرکت های کوچک می شود. علاوه بر آن اتلاف زمان را نیز در بر دارد. اینجاست که سیستم های حسابداری و ویژگی نرم افزارهای حسابداری در شرکت های کوچک به کمک آنها می آید.
نرم افزار حسابداری

کدام نرم افزار حسابداری را بخریم ؟ / کدام نرم افزار حسابداری را نخریم ؟

نرم افزارهای حسابداری بر مبنای اصول حسابداری و استاندارد های معین شده طراحی شده اند. این استاندارد های جهانی به ما در تصمیم گیری در رابطه با این که کدام نرم افزار حسابداری را بخریم و کدام نرم افزار حسابداری را نخریم کمک میکند. مدیران با استفاده از نرم افزارهای حسابداری ، فرآیندهای مالی را به صورت موثر و کارآمد انجام می دهند.
نرم افزار حسابداری

ویژگی های نرم افزار حسابداری شرکت های بزرگ و آشنایی با انواع سیستم های حسابداری

شرکت های بزرگ به خوبی با ویژگی های نرم افزار حسابداری شرکت های بزرگ آشنا هستند و می دانند برای سهولت در امر حسابداری مجبور به صرف هزینه و استفاده از آنها هستند . از ویژگی های نرم افزار حسابداری شرکت های بزرگ ارائه گزارشات مستمر و مداومی از حساب های مالی می باشد که مدیران شرکت ها به کمک آن عملکرد شرکت و کارمندان خود را بطور دقیق مشاهده می کنند.