سامانه مودیان مالیاتی

مقدمه

به موجب ماده 169 قانون مالیات های مستقیم، کلیه اشخاص مشمول، مکلف هستند در سامانه مودیان مالیاتی ثبت نام کنند و نسبت به صدور صورتحساب الکترونیکی برای فروش کالا و خدمات خود اقدام کنند و سازمان امور مالیاتی برای محاسبه مالیات و عوارض فروش کالاها و خدمات برای اشخاص عضو سامانه مودیان، از ارزش فروش مندرج در صورتحساب الکترونیکی استفاده می کند و در صورت عدم استفاده از سامانه مؤدیان مالیاتی، اشخاص مشمول، از تخفیفات مالیاتی بهره مند نمی شوند و مشمول جرائم مالیاتی می شوند.
شرکت سپینا برای سهولت و تسریع در ارسال اطلاعات صورتحساب ها به سامانه امور مالیاتی اقدام به تهیه و تولید نرم افزار ارسال مستقیم صورت حساب ها به سامانه امور مالیاتی کرده است و کاربران به سادگی و با حفظ حریم شخصی اقدام به تهیه و استفاده از این نرم افزار کنند.

نرم افزار سامانه مؤدیان سپینا

1. ایجاد فایل های امضای دیجیتال ویژه سامانه مودیان مالیاتی

فایل‌های امضای دیجیتال برای سامانه مودیان مالیاتی را می توان با ابزار تولید فایل های امضای دیجیتال سپینا به سادگی تولید کرد. این ابزار کلید عمومی، کلید خصوصی و فایل CSR را به راحتی و با حفظ حریم خصوصی شرکت ها، برای صدور گواهی امضای دیجیتال و فعال سازی کارپوشه مالیاتی تولید می کند.

دانلود رایگان نرم افزار تولید امضای دیجیتال سامانه مودیان سپینا

برای دانلود نرم افزار تولید فایل های امضای دیجیتال سامانه مودیان سپینا، بر روی دکمه دانلود کلیک نمایید. در پنجره ظاهر شده فرم را تکمیل و روی دکمه دریافت لینک دانلود کلیک کنید تا لینک دانلود نرم افزار ظاهر شود. لینک دانلود به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. (پوشه spam ایمیل خود را چک کنید)

پس از دانلود فایل، ابتدا آنرا از حالت زیپ خارج و سپس نصب نمایید.

نرم افزار تولید امضای دیجیتال سامانه مؤدیان سپینا

2. فعالسازی کارپوشه سامانه مودیان مالیاتی

کارپوشه سامانه مؤدیان مالیاتی، مجموعه ای از اطلاعات است که برای محاسبه و تهیه اظهارنامه مالیاتی صورتحساب ها از آن استفاده می شود. کارپوشه شامل مدارکی مانند گواهی ها، رسیدهای خرید و فروش، صورت حساب ها، مدارک بانکی و … می باشد؛ به علاوه، در صورت بروز مشکلات در مالیات، داشتن کارپوشه به عنوان یک منبع اطلاعاتی می تواند به مؤدیان مالیاتی کمک کند تا سریعتر و با دقت بیشتری به مشکلاتشان پی ببرند.

3. ثبت گواهی امضای دیجیتال برای سامانه مودیان

برای ارسال صورت حسابها به سامانه مودیان لازم است اطلاعات ارسالی با استفاده از امضای دیجیتال رمزگذاری شود. امضای دیجیتال برای هر شرکت باید در مرکز صدور گواهی الکترونیکی میانی عام (gica.ir) ثبت شود. برای این کار لازم است صدور درخواست گواهی الکترونیکی از طریق CSR در سامانه ثبت شود و سپس جهت اخذ امضای دیجیتال به دفاتر اسناد رسمی منتخب به صورت حضوری مراجعه نمود.

4. ارسال صورتحساب به سامانه مؤدیان مالیاتی

ارسال صورت حساب به سامانه مودیان مالیاتی، از دو طریق شرکت های معتمد و یا به صورت مستقیم می تواند انجام گیرد. در صورت ارسال به صورت مستقیم، ضمن حفظ حریم خصوصی اطلاعات، هزینه سربار کمتری نیز برای شرکت ها دارد. به منظور ارسال مستقیم صورت حسابها، شرکت سپینا در مجموعه نرم افزارهای خود، زیرسیستم سامانه مودیان را طراحی و تعبیه نموده است تا اطلاعات صورت حسابها در ضمن انجام ثبت عملیات روزانه در نرم افزارها با استفاده از زیرسیستم سامانه مودیان، صورت حسابها با سهولت و سرعت، بدون سربار اضافی انتقال به سیستم دیگر، با مدیریت کاربران برای سامانه مودیان ارسال می شود. همچنین زیرسیستم سامانه مودیان سپینا به شما این امکان را می دهد تا صورتحساب های جدید، صورتحساب های اصلاح شده، ابطالی و پرداخت ها را به سامانه مودیان مالیاتی ارسال نمایید.

لوگو راهیار

شرکت سپینا راهکارهای سازمانی راهیار را مناسب کسب و کارهای بزرگ تولید کرده و راهیار محصولی جامع و یکپارچه، توسعه‌پذیر، سریع و حرفه‌ای مبتنی بر آخرین فناوری های روز دنیا است. راهیار با منابع کم سخت افزاری از سرعت و عملکرد بالایی برخوردارست و همچنین فرایند پذیربوده و توزیع شدگی جغرافیایی را به خوبی پوشش می دهد.

لوگو پیشران

نرم ‌افزار حسابداری پیشران، محصول تولیدی گروه نرم‌افزاری سپینا برای کسب و کارهای کوچک و درحال رشد است. اطمینان از پایداری داده‌ها و اطلاعات مالی مشتریان، سرعت در محاسبات گسترده، سادگی و تحلیل کاربردی محصول از نقاط تمرکز سپینا برای تولید این محصول می باشد.

وب سایت سازمان امور مالیاتی کشور
درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی

همه چیز در مورد سامانه مودیان مالیاتی

برخی شرکت‌هایی که به ما اعتماد کرده اند

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید