نرم افزار حسابداری ابری و دلایل و مزایای استفاده از آن

نرم افزار حسابداری ابری

با افزایش و پیشرفت معاملات در جوامع امروزی و در قرن 21 ، کنترل و مشاهده اطلاعات و داده ها در هر زمان و هر مکانی بیش از پیش اهمیت دارد. گاهی مدیران و کارمندان نیاز دارند در ساعات غیر اداری به حساب ها دسترسی پیدا کنند و موجودی حساب ها ، بدهی ها یا مطالبات و … را بررسی کنند. این امکان در گذشته وجود نداشت اما با روی کار آمدن اینترنت و پیشرفت نرم افزار ها می توان ، مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری ابری را ، چاره و راه حلی برای انجام امور مالی و حسابداری بدون ایجاد وقفه دانست. نرم‌افزار حسابداری ابری ، در هر جایی که سیگنال های اینترنت وجود داشته باشد ، کاربرد دارد و به زبان ساده تر می توان مزایای استفاده از نرم‌افزار حسابداری ابری را به این تشبیه کرد که همواره شرکت و یا محل کارتان را با خود به همراه دارید و محدود به مکان و زمان و تجهیزات خاصی نیستید.
کارمندان می توانند از طریق مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری ابری با گوشی های هوشمند یا رایانه شخصی خود در خانه یا هنگام مسافرت به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند و یا در صورت نیاز این اطلاعات را با سرعت بالا در اختیار سایر کاربران در جای جای کره زمین به اشتراک بگذارند.

مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری ابری

به عبارت دیگر ، مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری ابری را می توان محاسباتی نامید که کاملا مبتنی بر اینترنت است که مدیریت مالی را به صورت ساده تر و در هر لحظه نشان می دهد.در واقع ثبت درآمد و هزینه مشاغل کوچک و پیگیری عملکرد مالی چیز جدیدی نیست ، اما به کمک مزایای استفاده از نرم‌افزار حسابداری ابری توانایی ثبت و ردیابی پول را در خارج از محدوده شرکت هم انجام داد.

حسابداری ابری یا همان حسابداری آنلاین ، عملکردی مشابه حسابداری دارد با این تفاوت که تمام فرآیند را به ابر منتقل کرده و در دامنه آن گسترش می یابد. با مزایای استفاده از نرم‌افزار حسابداری ابری ، شما به یک راه حل آنلاین و به روز می رسید که می توانید تمام داده ها را بدون نگرانی از گم شدن و یا پاک شدن اطلاعات و با خیال راحت در سرور ابری ذخیره کنید. مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری ابری را به عنوان بهترین راه حل نرم‌افزار حسابداری می توان بیان کرد.

اهمیت و مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری ابری چیست ؟

با بهره گیری از مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری ابری می توان در حدود 40 ساعت در ماه در مورد امور حسابداری صرفه جویی کرد و این امکان را به تیم حسابداری می دهد تا بیشتر وقت اضافی خود را بر روی تقویت ، رشد و مدیریت امور مالی بگذارند.

  • دسترسی سریع به حساب ها: در هر جا که قابلیت اتصال به اینترنت داشته باشید می توانید از مزایای استفاده از نرم‌افزار حسابداری ابری بهره ببرید و به تمامی حساب ها ، کد های اصلی شرکت ، صورت حساب بانک ، مطالبات دریافتی و پرداختی و … دسترسی داشته باشید. در واقع بدون نیاز به سرور یا سخت افزار خاصی می توانید به نرم افزار های ابری دسترسی داشته باشید.
  • دسترسی به اطلاعات به روز: با بهره گیری از مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری ابری می توان یک نمای کلی از وضعیت مالی حال حاضر داشته باشیم به جای مشاهده گزارشات تاریخی که روزها ، هفته ها و یا حتی ماه ها از رده خارج شده اند. بنابراین با به روز نگه داشتن سیستم و ثبت آنلاین آنها ، میتوان در هر لحظه گزارشگیری واقعی و دقیقی از سیستم گرفت.
دسترسی به اطلاعات از جمله مزایای نرم افزار ابری
  • دسترسی به اکوسیستم برنامه: از جمله مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری ابری ، دارا بودن برنامه های پیش بینی ، برنامه های آنلاین ، ابزار های مدیریت پروژه خاص و صنعت و مجموعه از راه حل های عملی که باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود. همچنین مشکلات احتمالی را پیش بینی می کند. این مورد به این معنی است که می توان طیف وسیعی از برنامه ها مانند تجارت الکترونیک ، مدیریت ارتباط با مشتری ، عملیات حقوق و دستمزد را برای گسترش سیستم اصلی اضافه کرد.
  • حساب بانکی آنلاین: از طریق مزایای استفاده از نرم‌افزار حسابداری ابری می توان فاکتورها را به وسیله سیستم به مشتری ها ارسال کرد ، آنها را پیگیری کرده  و در نهایت فاکتور های پرداخت را بصورت آنلاین و با امضای الکترونیکی تایید کنید. همچنین می توانید سیستم را طوری برنامه ریزی کنید که نتیجه پرداخت ها و دریافت ها را به تلفن همراهشان ارسال کند.
  • امنیت و پشتیبان گیری آسان: یکی دیگر از مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری ابری ، ذخیره و پشتیبان گیری خودکار از حساب ها و سوابق مالی می توان اشاره نمود. به کمک این مزیت دیگر نیاز به استفاده از روش های زمان بر و خسته کننده قدیمی برای کپی برداری از اطلاعات نیست.
پشتیبان گیری آسان در نرم افزار های ابری
  • کنترل بهتر فرآیند های مالی: مزایای استفاده از نرم‌افزار حسابداری ابری به ما این امکان را می دهد تا روند فرآیند های اصلی مالی تا حد زیادی بهبود بخشد. با بررسی عملکرد صورتحساب آنلاین ، چشم انداز بهتری از درآمد مورد انتظار و همچنین یک نمای کلی از بدهی نشان می دهد . همچنین نرم‌افزار ابری میزان کسب و کار و سود شرکت را از هر مشتری به تفکیک و بر اساس نمودار های مختلفی نمایان می کند.
  • مدیریت چندین کسب و کار: از دیگر مزایای استفاده از نرم‌افزار حسابداری ابری که بسیار خاص و منحصر بفرد می باشد ، اداره و کنترل چندین شعه از یک شرکت و یا چند شغل مختلف از یک نرم افزار می باشد.
  • هزینه کم و منصفانه: از مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری ابری می توان به صرف هزینه مناسبی برای نرم افزار اشاره کرد. که در قبال خدمات و امکاناتی که یکجا برای کاربر فراهم می کند و باعث سهولت در انجام کارها می شود ، بسیار ناچیز است.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *