نرم افزار حسابداری شرکت های کوچک و در حال رشد و ویژگی های آن

نرم افزار حسابداری شرکت های کوچک

تشریح عملکرد و ویژگی نرم افزار حسابداری شرکت های کوچک و در حال رشد:

با گسترش فعالیت های تجاری ، دیگر نمی توان به شکل سنتی فعالیت های مالی را حسابداری نمود. این کار نیازمند نیروهای حسابدار زیادی می باشد که همین امر سبب افزایش هزینه برای شرکت های کوچک می شود. علاوه بر آن اتلاف زمان را نیز در بر دارد. اینجاست که سیستم های حسابداری و ویژگی نرم افزار حسابداری شرکت های کوچک و در حال رشد به کمک آنها می آید. در گذشته که حسابداری به روش سنتی اجرا می شد زمان زیادی صرف جمع آوری اطلاعات و انجام محاسبات روی آنها صورت میگرفت و هنگام گزارش گیری و اخذ تصمیمات بزرگ به دلیل تاخیر در ارائه گزارشات به مشکل بر می خوردند. از طرفی نمی توانستند محاسبات پیچیده ای انجام دهند.درصد خطا و حتی ناپدید شدن برخی اطلاعات نیز بسیار بالا بود.

جوابگو نبودن روش های سنتی حسابداری در دنیای مدرن
جوابگو نبودن روش های سنتی حسابداری در دنیای مدرن

طبق تعریف حسابداری مدیریت که عبارت است از : فرایند تشخیص ، اندازه گیری ، تجمیع ، تجزیه و تحلیل ، تفسیر و ارائه اطلاعاتی که مدیران از آنها به منظور برنامه ریزی ، ارزیابی و کنترل عملیات یک سازمان استفاده می کنند ؛ می توان نتیجه گرفت روش سنتی حسابداری پاسخگوی این حجم از اطلاعات و پیچیدگی نیست و برای بقای حیات در بازار کسب و کار باید مدیران از ویژگی نرم افزار حسابداری شرکت های کوچک و در حال رشد اطلاع پیدا کنند.

شرکت های کوچک با خرید این نرم افزار ها و ارائه یک دوره آموزشی برای تیم حسابداری می توانند فعالیت های مالی را به صورت پیشرفته و با حداقل هزینه انجام دهند. برای مشاغل کوچک و در حال رشد ، کنترل دقیق امور مالی برای رسیدن به موفقیت و پیشرفت امری حیاتی می باشد. عملکرد و ویژگی نرم افزار حسابداری شرکت‌های کوچک و در حال رشد به گونه ای می باشد که امکان نظارت دقیق و سریع به امور مالی و رسیدگی به مسائل مالی ، مطالبات دریافتی یا پرداختی را فراهم و تسهیل می کند. با پیشرفت نرم افزار های حسابداری ، این امکان را مدیران می دهد که بازدهی سرمایه گذاری و نقدینگی را مدیریت و از تجزیه و تحلیل ضرر های مالی بدست آمده از سیستم برای سرعت بخشیدن به رسیدن به مقاصد و اهداف شرکت استفاده کند. همچنین با استفاده از عملکرد و ویژگی نرم افزار حسابداری شرکت‌های کوچک و در حال رشد می توانند نقاط قوت و ضعف شرکت و کارکنان را به موقع متوجه شوند و آن را مدیریت کنند.اغلب مشاغل و شرکت‌های کوچک و نوپا برای مشاهده سوابق مالی و جریان نقدینگی ، نیازمند آشنایی با مبحث ویژگی نرم افزار حسابداری شرکت‌های کوچک و در حال رشد و استفاده از آن نرم افزار ها هستند. این نرم افزار ها اطلاعات مالی را بصورت ساده و قابل فهم برای کاربر نشان می دهند و به او کمک میکنند تا با بررسی اطلاعات تصمیم درست و هوشمندانه ای برای آینده شرکت بگیرد. کمک دیگری که با استفاده از ویژگی نرم افزار حسابداری شرکت‌های کوچک و در حال رشد مشاهده خواهید کرد نظارت بر نحوه دریافت و پرداخت ها ، نظارت دقیق بر امور مالی و تسهیل رسیدگی به مسائل مالیاتی می باشد.

مزایا و ویژگی نرم افزار حسابداری شرکت های کوچک و در حال رشد:

از مزیت ها و ویژگی نرم افزارهای حسابداری در شرکت های کوچک و نوپا می توان به چند مورد اساسی که در ادامه به تشریح ذکر شده اشاره کرد:

  • ارائه گزارشات دقیق: از ویژگی نرم افزار های حسابداری شرکت های کوچک و در حال رشد ارائه صورت های مالی می باشد. به نتیجه فعالیت ها در یک بازه زمانی صورت مالی گفته می شود و به استفاده کنندگان بسیار حائز اهمیت است.برخی از صورت مالی بدین شرح میباشد : ترازنامه(صورت وضعیت مالی) ، صورتحساب گردش سود و زیان جامع ، صورت گردش وجوه نقد و… 
ارائه گزارشات دقیق و منظم
ارائه گزارشات دقیق و منظم
  • سرعت در انجام فرایند مالی: از بارزترین ویژگی نرم افزار حسابداری شرکت‌های کوچک و در حال رشد و تفاوت آن با روش سنتی ، سرعت عمل انجام عملکرد های حسابداری به وسیله رایانه می باشد.
سرعت بالای محاسبات روش های جدید حسابداری در مقایسه با روش سنتی
سرعت بالای محاسبات روش های جدید حسابداری در مقایسه با روش سنتی
  • دقت در محاسبات و فعالیت های مالی: به دلیل اینکه نرم افزارهای حسابداری به گونه ای طراحی شده اند که بیشتر محاسبات به صورت خودکار انجام می گیرد ، از خطاهای انسانی جلوگیری می کند. به طوری که با وارد کردن درست اطلاعات حساب ها ، همه محاسبات از قبیل ارزش فروش یا خرید ، مبالغ دریافتی و پرداختی ، سررسید مطالبات دارایی و … را بی عیب و نقص انجام دهد. همچنین این ویژگی در زمان گزارش گیری نیز به تیم حسابداری کمک فراوانی می کند. 
  • سازماندهی اطلاعات مالی: مزیت دیگر و ویژگی نرم افزار حسابداری شرکت‌های کوچک و در حال رشد ، نحوه سازماندهی اطلاعات می باشد. به دلیل ذخیره صحیح و منظم داده ها ، یافتن آنها به آسانی صورت می گیرد. برای مثال به کمک این ویژگی می توان به راحتی از پرداخت یا عدم پرداخت فاکتور ، نحوه پرداخت ( نقدی یا غیر نقدی ) ، شماره حساب مطلع شد .
  • هزینه مناسب نصب و راه اندازی نرم افزار: مسئله ای که برای شرکت های تازه تاسیس بیشتر از هر چیزی اهمیت دارد پول و بودجه می باشد. بنابراین به دنبال استفاده و تهیه از خدماتی هستند که نیاز به صرف هزینه کمی داشته باشد . با توجه به ویژگی نرم افزارهای حسابداری شرکت‌های کوچک و در حال رشد یعنی مقرون به صرفه بودن آنها ، ارزش بالایی برای صاحبان مشاغل دارد .
  • پشتیبان گیری: هنگام استفاده از سیستم های حسابداری دستی احتمال از دست رفتن داده ها بسیار بالا می باشد و در صورت مفقود شدن آنها مجبور به دوباره کاری و تهیه داده ها هستیم. اما با استفاده از ویژگی نرم افزار حسابداری شرکت های کوچک و در حال رشد که مجهز به پشتیبان گیری یا Backup می باشد می توان به سرعت از اطلاعات پشتیبان تهیه کرد و نمونه ای از آن را برای مواقع ضروری بر روی یک هارد خارجی نگهداری نمود. و یا در صورت پاک شدن داده ها از روی سیستم به راحتی بازیابی کرد.
برای آشنایی با نرم ‌افزار حسابداری پیشران محصول تولیدی گروه نرم‌افزاری سپینا برای کسب و کارهای کوچک و درحال رشد است کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *